Чи маю я право надавати медичну допомогу?

Існує міф, що Першу допомогу мають право надавати лише медики,Це неправда . Першу допомогу має право надавати будь-яка людина, при цьому абсолютно не важливо, проходили ви курси або не проходили, є у вас сертифікат чи ні.

чи маю я право надавати медичну допомогу?

Згідно ч. 4 ст. 31 ФЗ № 323-ФЗ «Про основи охорони здоров’я громадян у Російській Федерації» кожен громадянин має право добровільно надавати першу допомогу при наявності відповідної підготовки і (або) навичок.

Ви самі приймаєте рішення - допомагати або не допомагати. Оскільки це ваша добра воля - то ніхто не може вас притягнути до відповідальності перед законом, навіть якщо ваша допомога закінчиться для потерпілого неблагополучно. В даний час в Російській Федерації відсутні судові прецеденти притягнення до юридичної відповідальності за ненавмисне заподіяння шкоди в ході надання першої допомоги. Звичайно, спеціально, шкодити потерпілому не потрібно, але якщо це навіть це сталося - закон на вашому боці!

Чули про страшну статтю «Залишення в небезпеці»? Вона не має відношення до самої Першої допомоги. Єдине, що ви зобов’язані зробити за законом - це повідомити в спеціальні служби про те, що сталося. Тобто викликати тих, хто за законом зобов’язаний займатися Першої допомогою. Якщо ви зробили дзвінок в 112 або в 103, ця страшна стаття не має до вас ніякого відношення.

Тому не бійтеся і спокійно виявляйте Першу допомогу! А як це зробити - ми вас навчимо! Натисніть сюди, щоб дізнатися найближчу дату проведення курсу надання першої допомоги.

Більш детально ви можете ознайомитися з наступними документами:
31 ФЗ № 323-ФЗ «Про основи охорони здоров’я громадян у Російській Федерації» ч 4. ст.31
Кримінального кодексу РФ ст.39 «Крайня необхідність» ст. 109 «Заподіяння смерті з необережності»
Кодекс про адміністративні правопорушення ст. 27 «Крайня необхідність», ст. 125 «Залишення в небезпеці»



ЩЕ ПОЧИТАТИ